تبلیغات
زاویانا زاویانا - سخت‌افزارها محبوب هکرها
 

سخت‌افزارها محبوب هکرها

نویسنده: نیما   موضوع: مقالات کامپیوتر، 

 

همکاران سیستم - کارشناسان طی بیانیه‌ای هشدار دادند، این روزها فعالیت‌ها هکرها به قدری توسعه یافته که احتمال می‌رود آنها بتوانند سخت‌افزارها را نیز آلوده کنند....

همکاران سیستم - کارشناسان طی بیانیه‌ای هشدار دادند، این روزها فعالیت‌ها هکرها به قدری توسعه یافته که احتمال می‌رود آنها بتوانند سخت‌افزارها را نیز آلوده کنند.
برندان او کنور(Brendan O'Connor) یکی از کارشناسان امنیتی در همایش Black Hat در آمریکا اعلام کرد: بررسی‌های جدید وجود آسیب‌پذیری‌های فراوان را در چاپگرهای زیراکس(Xerox)‌ تایید کرده و بر همین اساس احتمال می‌رود که هکرها بتوانند به این چاپگرها آسیب وارد کنند.
به منظور افزایش هرچه بیشتر امنیت در عموم کاربران و جلوگیری از خطرات احتمالی، این کارشناس اعلام کرد که هکرها هم‌اکنون می‌توانند به سیستم مرکزی این چاپگرها دست‌رسی پیدا کنند و اطلاعات مربوط به تمام چیزهایی که از طریق این دستگاه‌ها چاپ می‌شود را به دست بیاورند.
با توجه به اینکه اطمینان کاربران نسبت به چاپگرها بسیار زیاد است و از این رو آنها بدون هیچ گونه نگرانی تمام اطلاعات محرمانه خود را از این طریق چاپ می‌کنند، این آسیب‌پذیری‌های جدید می‌تواند زمینه‌ای برای بروز مشکلات بسیار بزرگ شود.
درحالی که شرکت زیراکس ماه فوریه سال جاری اعلام کرده بود که با عرضه یک وصله امنیتی مشکلات موجود در چاپگرهای WorkCenter خود را از میان برمی‌دارد، کارشناسان امنیتی براین باورند که این مشکلات همچنان وجود دارد.


 

برای حمایت از ما کلیک کنید

برچسب ها: هک،  

() نظرات